Uşaqların STEP Kiçik Kompüter Akademiyasına məmnuniyyətlə qayıtmaqlarının 5 səbəbi ( 5 GİF ilə izah edirik)
01.08.2019
5826 baxışlar
Kiçik Kompüter Akademiyasının tələbələri ilə üç illik təcrübəmiz bizə böyük bir sirri açdı. Əslində bu sirrə çətinliklə də olsa amma inanırıq: uşaqlar Akademiyaya çox böyük həvəslə gəlirlər, və tətildən sonra yenidən qayıdırlar. Bu sevginin 5 səbəbini sizin üçün açıqlayırıq.
1. Oyun kimi təhsil
Kiçik Kompüter Akademiyasının tələbələri dərsdə səssizcə oturmaq məcburiyyətində deyirlər, ona görə məmnuniyyətlə dərsə gəlirlər. Akademiyada hər dərs sanki kompüter oyunudur: siz xallar qazana, reytinq yığa bilərsiniz. Qazandığınız xallarla isə daxili mağazamızdakı qadjetlər ala bilərsiniz.
2. Heç bir imtahan yoxdur
Yəqin ki bu uşaqlarda aşkar etdiyimiz ən sevimli səbəblərindən biridir: thsil zamanı heç bir imtahan vermək lazım deyil!  İmtahan əvəzinə onlar yalnız hazırladığı layihələri təqdim edirlər, dostlarının və valideynlərinin qarşısında lovğalana bilirlər ?
3. Komanda işi
Uşaqlar layihələr üzərində komanda şəklində işləyirlər. Onlar öz ideyalarını yalnız tənəffüs zamanı deyil, dərs zamanı komandada müzakirə edə bilərlər. Birgə iş isə onlarda əməkdaşlıq etmək, planlaşdırmaq və məqsədyönlü olmaq bacarığını inkişaf etdirir.
4. Darıxdırıcı dərs yoxdur
Bizim uşaqlar şeir əzbərləmir və dərsdə yuxuya getmirlər. Biz bütün dərslərin və materialların tələbələr üçün maraqlı olması üçün çox işləyirik: kompüter ilə işləmə bacarığı, kompüter oyunlarının yaradılması, robotların layihələndirilməsi və proqramlaşdırılması, photoshop və fotoçəkiliş incəsənəti, saytların yaradılması, 3D modelləmə və animasiya, videomontaj və YouTube.
5. Müsabiqələr, yarışmalar, hədiyyələr
Əsas təhsildən əlavə uşaqlar il ərzində ən azı 3 dəfə müxtəlif yarışmalarda iştirak edirlər. Bunlar videomüsabiqələr, olimpiadalar və digər maraqlı müsabiqələr ola bilər. Əlbəttə ki biz seçilmiş iştirakçıları əlavə hədiyyəsiz saxlamırıq!
Əziz tələbələr, biz sentyabrda sizi geri gözləyirik, ki daha bir unudulmaz təhsil ilini birlikdə keçirək!
Əgər siz də istəyirsiniz ki uşağınız özü sizi dərsə aparmağınızı xahiş etsin, dərsə yolsa sizdən öncə qaçsın, o zaman sizin üçün əla xəbərimiz var: STEP Kiçik Kompüter Akademiyasının yeni filialına qəbul açıq elan olunur! Övladlarınızın həyatını indidən dəyişin!

5 причин почему дети любят возвращаться в Малую Компьютерную Академию STEP: объясняем на гифках
Трехлетний опыт работы со студентами Малой Компьютерной Академии раскрыл нам огромную тайну, в которую нам самим верится с небольшим, но все-таки трудом: ребята с большим удовольствием возвращаются в Академию, даже с большим, чем в школу. Мы решили узнать почему и выявили 5 причин почему они с таким нетерпением ждут начала учебного года?
1. Обучение как игра
Студенты Малой Компьютерной Академии любят приходить на уроки потому, что они не должны смирно сидеть за партой. Каждый урок в Академии — это маленькая игра с очками и рейтингом, как в любимом компьютерном квесте. А успех в учебе можно обменять на гаджеты во внутреннем магазине.
2. Никаких экзаменов
Наверно это одна из самых любимых причин детей, которую нам удалось раскрыть – не нужно сдавать никаких экзаменов! Вместо них – только защита выполненных ребенком проектов, которой можно похвастаться друзьям и родителям.
3. Командная работа
Дети работают над проектами в команде. И обсуждать идеи с одноклассниками можно не только во время перемены, но и на самих уроках, во время командной работы. Совместная работа развивает умение сотрудничать, планировать и достигать целей.
4. Никаких скучных предметов
Ребята не зубрят стихи и не засыпают на уроках. Мы много внимания уделяем тому, чтобы вся информация и все задания были интересными для детей: навыки работы на компьютере, разработка компьютерных игр, проектирование и программирование роботов, photoshop и искусство фотографии, создание сайтов, 3D-моделирование и анимация, видеомонтаж и YouTube
5. Конкурсы, соревнования, призы
Помимо основного обучения в Академии, ребята минимум 3 раза в год участвуют в различного рода конкурсах. Это могут быть видеоработы, олимпиады, клубы и многое другое. Конечно же самых активных студентов мы не оставляем без дополнительных призов!
Мы ждем вас обратно в сентябре, дорогие студенты, чтобы снова провести вместе еще один незабываемый учебный год!
Если вы хотите чтобы ваш ребенок сам просил вас отводить его на учебу, бежал вереди вас по дороге на уроки то у нас для вас отличная новость: открыт набор в новый филиал Малой Компьютерной Акададемии STEP в City Point Baku! Меняйте жизнь своих детей уже сегодня!